News Ticker

Představení Adventure Lab®: Le polder Sebastopol

Ostrov Noirmoutier leží nedaleko bretaňského pobřeží v severozápadní Francii. Je známá jemnými písečnými plážemi, ceněnou místní solí a měkkýši a s rostlinami a živočichy, kterým se daří ve vlhkém a bažinatém terénu. Labkové dobrodružství Le polder Sebastopol v ostrovním městečku Barbatre se zaměřuje na přírodní krajinu a provází dobrodruhy přírodní rezervací na půdě původně zalité Atlantickým oceánem. Obujte si gumáky a připravte se na průzkum tohoto výjimečného místa.

Název labek, Le polder Sebastopol, který je zároveň názvem přírodní rezervace, má kořeny v zemědělské historii regionu. Polder je holandské slovo, které označuje nízko položenou půdu, která je zrekultivována z moře a využívána pro zemědělství. Zemědělci vytvořili polder v 19. století, aby jej využívali jako zemědělskou půdu, ale po letech záplav, kdy se půda stala pro zemědělství nevhodnou, obnovila obec Noirmoutier tuto oblast jako přírodní rezervaci.

Při procházení bažinatou krajinou a hledání odpovědí na otázky na jednotlivých labkových místech si zblízka prohlédnete jedinečný ostrovní ekosystém a krajinu. Zvláště zajímavé jsou labková místa u “Gois” a bahnité náplavy.

Čtvrtou uvedenou lokalitou nelineárních labek je Le Gois. “Gois” je 4,2 km dlouhá hráz, která spojuje Noirmoutier s pevninskou Francií. Až do roku 1971 to byla jediná silnice spojující ostrov s pevninou. Navzdory důležitému spojení, které po mnoho let zajišťovala, se však silnice objevuje jen na několik hodin denně. Chcete-li si prohlédnout hráz, musíte ji navštívit během 1,5 hodiny před nebo po odlivu. V ostatních obdobích je cesta pod vodou.

Milovníky divoké přírody jistě zaujme labka v přírodní rezervaci les vasières (bahnité pláně). Bahnité pláně jsou oblíbeným místem odpočinku a krmiště mnoha druhů ptáků před jejich migrací. Po zodpovězení otázky u labky se podívejte, zda poznáte některý z 210 druhů ptáků, kteří navštěvují Noirmoutier.

Obrázek od BIGLU72.

Už jste si stáhli aplikaci Adventure Lab® a nějakou labku dokončili? Podělte se o svá nezapomenutelná dobrodružství v komentářích a pak si hned najděte další labku!


Source: Geocaching

Kommentar hinterlassen

E-Mail Adresse wird nicht veröffentlicht.


*


Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.

Translate »
UA-60859832-1
%d Bloggern gefällt das: